Swatch – Szwajcaria barwnymi zegarkami stoi

Swatch

Swatch – Szwajcaria barwnymi zegarkami stoi

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

31 stycznia 2022

Rynek zegarmistrzowski to potężna machina – w jej trybikach przetrwać mogą jedynie najsilniejsi, którzy mają nie tylko pasję do tego, co robią, ale także odpowiednie narzędzia oraz plan i strategię marketingową. Szwajcarska marka Swatch to doskonałe potwierdzenie tej reguły! Poznaj bliżej tę niezwykłą markę i jej wartości!.

 

Swatch – kolorowa rewolucja prosto ze Szwajcarii

Szwajcarskie zegarmistrzostwo nie musi się tylko i wyłącznie kojarzyć z ekskluzywnymi markami premium, elegancją, garniturami i spodniami w kant. To również bogactwo kolorów, niebanalny design na miarę XXI wieku i lekko podrasowane mechanizmy prestiżowej klasy Swiss Made. Marka Swatch pierwsze kroki zaczęła stawiać w roku 1983, wypuszczając na rynek ogólnoświatowy jedynie 12 kwarcowych zegarków, każdy składający się zaledwie z 51 części. Wyróżniały się wodoszczelnością, odpornością na wstrząsy i oczywiście żywymi kolorami.

 
Zegarek Swatch Moma The City and Design
 

Tak właśnie powstała firma tworząca zwykłe-niezwykłe zegarki w kategorii fashion. Przez połączenie w jedną całość modowych trendów, szwajcarskiej tradycji i innowacyjnych rozwiązań, bardzo szybko osiągnęła sprzedażowy sukces. Pierwszy rok działalności zaowocował aż milionem sprzedanych zegarków Swatch.

 

Zegarki Swatch – pogoń za nowoczesnymi technologiami

Swatch to szwajcarska marka, która ściśle związana jest ze środowiskiem artystycznym, sportowym i ze światem nowoczesnych technologii. Pierwsze większe zmiany w produkcji zegarków pojawiły się już w roku 1991. Powstała linia Swatch Automatic, w której bazowy mechanizm kwarcowy zastąpiono mechanizmem automatycznym. To całkowicie wyeliminowało potrzebę regularnej wymiany baterii. Jednak szwajcarska firma w kolejnych latach idzie o krok naprzód i 4 lata później wypuszcza na rynek serię zegarków Swatch Solar. Za ich pracę odpowiada tylko i wyłącznie mechanizm solarny, czerpiący energię ze słońca.

 
Zegarki Swatch płatności zbliżeniowe NFC
 

Kolejne sukcesy Swatcha to tylko kwestia czasu. Chcąc nadążyć za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie, marka projektuje zegarki pozwalające na połączenie z siecią bezprzewodową, internetem i płatnościami NFC. Swatch „Paparazzi” umożliwiał użytkownikowi m.in. sprawdzenie prognozy pogody, odbieranie wiadomości i informacji z komunikatorów. Z kolei rok 2015 to wielkie narodziny kolekcji Swatch Bellamy i wejście przez markę w nowy etap produkcji. Rynek podbiły zegarki z funkcją dokonywania płatności zbliżeniowych NFC.

 

Zielona innowacja od marki Swatch

Zegarki Swatch to również ekologia, która jest wpisana w DNA marki. To pozwala dbać szwajcarskiemu potentatowi o przyszłość naszej zielonej planety. Jest również mocno zaangażowany w działania mające na celu ochronę środowiska, a tym samym w szukaniu coraz lepszych, sprawdzonych rozwiązań produkcyjnych.

 
Zegarki Swatch bioceramika ekologia
 

Tak rozpoczęła się biorewolucja od Swatcha. Jej celem jest całkowite wyeliminowanie z tworzywa sztucznego i plastiku oraz zastąpienie go materiałami pochodzenia wyłącznie naturalnego m.in. olejem rycynowym. Dodatkowo do sprzedaży weszły nowe biodegradowalne opakowania wykonane z PaperFoam, czyli mieszanki skrobi, naturalnych włókien i premiksu. Bez obaw można je dorzucić do kompostu lub poddać recyklingowi. Pewnie jeszcze zastanawiasz się, co w takim razie z produkcją takiego pudełka? Nie martw się, odbywa się ona przy niskiej emisji węgla, a tym samym jest przyjazna dla środowiska. Swatch prezentuje jedyną w swoim rodzaju masową produkcję przeprowadzaną na tak dużą skalę w branży zegarmistrzowskiej.

 

Swatch – jaki zegarek wybrać?

Podążając za nowoczesnymi technologiami i byciem eko, szwajcarska firma nie zapomina o swojej barwnej historii i artystycznej duszy. Kreując nowe trendy w modzie i tworząc zegarki fashion, marka czerpie także garściami inspiracje prosto ze świata kultury i sztuki. Malarze, pisarze, muzycy, tancerze, fotografowie – każdy z nich ma swój udział w tworzeniu niezwykłych linii zegarkowych Swatch. Jedną z nich jest kolekcja, której szata graficzna nawiązuje do słynnych obrazów, znajdujących się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

 
Zegarek męski Swatch Bioceramic Time To Yellow
 

Bioceramiczny, z dekoracją znamienitego dzieła sztuki czy wyposażony w nowe technologie? Nie ważne jaki, oferta szwajcarskich zegarków jest dostępna dla wszystkich osób w każdym wieku. Bez wyjątku! Który z nich pasuje do Ciebie? Już teraz poznaj propozycję kilku wybranych zegarków Swatch!

 

Swatch SwatchPAY Cielpay – współczesna moda dla kobiet

Pierwszym zegarkiem, który koniecznie musisz poznać, to SwatchPAY Cielpay SVHN102-5300, pochodzący z oferty damskich zegarków Swatch. Na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłym casualowym zegarkiem o nieco szalonej granatowo-niebieskiej kolorystyce. Jednak niech cię nie zwiodą pozory. Pod tradycyjną formą kryje się prawdziwa rewolucja od Swatcha – możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych NFC. Smukła i elegancka koperta dopasuje się do ciebie i twojego stylu, a pasek typu Solar spectrum zagwarantuje wygodę noszenia i niezwykły wizualny efekt w postaci wielobarwnej gry pastelowych kolorów. Model ten jest idealnym pomysłem na prezent dla kobiety, która ceni sobie funkcjonalność i modny design nie tylko podczas wykonywania codziennych obowiązków.

 
Zegarek damski Swatch Swatchpay Cielpay NFC
 

Bioceramic C-Blue od Swatcha – eko zegarek dla panów

Miejski styl dla mężczyzn nie musi być nudny i powtarzalny – nie z męskimi zegarkami Swatch! Kreuj nowe trendy na ulicy, wśród znajomych, w pracy i gdziekolwiek jesteś! Poznaj Swatch Bioceramic C-Blue SB03N100. Jest to niebanalne i nowoczesne rozwiązanie stylistyczne. Projekt tego zegarka dla panów prezentuje niezwykłe połączenie skeletonu z mechanizmem kwarcowym. Tarcza odsłania detale swojego wnętrza, nadając tym samym całości charakteru. Eleganckie wykończenie to zasługa jednolitej stylistyki utrzymanej w subtelnym błękicie. Jednak to nie wszystko, co może zaskoczyć w tym modelu. Jego koperta została wykonana z ⅔ części z ceramiki i ⅓ bioplastiku. Możliwe? Oczywiście, że tak! Postaw na indywidualizm i ekologię. Zadbaj o środowisko razem z Bioceramic C-Blue!

 
Zegarek męski Swatch Bioceramic C-Blue
 

Nowy trend dla zakochanych – zegarek Swatch Half Red

Zbliżają się Walentynki. Święto miłości jest wyjątkową okazją do celebrowania więzi, przyjaźni i serdecznych stosunków łączących dwie bliskie sobie osoby. Swatch przygotował coś specjalnego na tę chwilę. Eko zegarek dla niej i dla niego – Swatch Half Red SO29Z113. Barwny nie zawsze oznacza nasycenie wzorami i formą niekiedy aż do przesady. Marce do zaprojektowania kolorowego zegarka wystarczyły dwa odcienie – dominująca delikatna biel i krwista czerwień. Z jasnym silikonowym paskiem współgra jednolita koperta wykonana z naturalnego tworzywa sztucznego. Wyglądu dopełnia biała tarcza z jednym dość mocno wyrazistym akcentem. Umieszczono na niej biało-czerwone serce z dwoma wskazówkami o tym samym kolorze. Minimalne zdobienia i prosta forma kryją jeszcze jedną praktyczną zaletę. Widoczne serce świeci w ciemności – zwłaszcza jego biała połowa. To oryginalny i z pewnością nietypowy pomysł na prezent. Podaruj drugiej połówce zegarek Swatch od serca i z sercem!

 
Zegarek Swatch Half Red dla par walentynki
 

Zegarki Swatch – szwajcarska jakość i współczesne zegarmistrzostwo

Marka Swatch bryluje w modowych trendach, oryginalnym designem dopełnionym innowacjami i dążeniem do bycia eko. Wybierając te szwajcarskie zegarki, decydujesz się na zrobienie krok w przyszłość. Podkreśl swoją indywidualność i baw się kolorami! Już teraz sprawdź szeroki asortyment tych zegarków i przekonaj się, który z nich pasuje do Ciebie!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.