Kolekcja G-SHOCK poświęcona naturze

G-SHOCK

Kolekcja G-SHOCK poświęcona naturze

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

13 stycznia 2022

Swoją najnowszą kolekcją marka G-SHOCK przenosi nas prosto do świata natury, tajemniczego lasu pełnego roślinności i mistycznej atmosfery. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania seria Mystic Forest Series, w ramach której powstały cztery nowe modele. Zapraszamy na przegląd funkcjonalności, budowy i specyfikacji technicznej!

 

Zegarki Casio G-SHOCK Mystic Forest Series GA-2100FR i GA-2200MFR - inspiracja kamuflażem

Modele z nowej linii G-SHOCK utrzymane są w kolorach ziemi, z typową dla marki estetyką kamuflażu. Znajdziemy tu brązy oraz zielenie. Nawiązują one do roślinności ciemnego i gęstego lasu. Dzięki mieszaniu różnych kolorów gumożywicy przy tworzeniu kopert i pasków ich faktura nabiera wyjątkowego charakteru, a każdy produkt staje się unikatowy. Zarówno wersja zielona, jak i brązowa występują z okrągłą i oktagonalną kopertą.

 

Casio G-SHOCK Mystic Forest Series - wytrzymałe zegarki hybrydowe

Zegarki z tej linii, jak większość modeli G-SHOCK, są hybrydowe - mały ekran cyfrowy łączą z analogową tarczą. Przy tworzeniu serii producent zastosował technologię Carbon Core Guard - obudowy zostały wykonane z żywicy wzmocnionej włóknem węglowym, dzięki czemu są lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Wśród funkcji znalazły się: podświetlenie LED oraz powłoka Neobrite, czas światowy z uwzględnieniem 31 stref, stoper, timer, 5 alarmów dziennych, możliwość ustawienia sygnału co godzinę, automatyczny kalendarz, 12- i 24-godzinny format czasu oraz sygnały przycisków on/off.

 
Zegarki Casio G-SHOCK Mystic Forest Series
 

Jeśli chodzi o kwestie techniczne - żywotność baterii wynosi około 3 lat, wodoszczelność liczy 200 metrów, a tarczę przed uszkodzeniem zabezpiecza szkło mineralne. Produkty cechują się oczywiście odpornością na wstrząsy, z której zasłynęła marka. Zegarek G-SHOCK wciąż jest symbolem największej wytrzymałości.

 

G-SHOCK, czyli zegarki dla wymagających

Zegarki G-SHOCK zostały powołane do życia w 1983 roku jako specjalna kolekcja marki Casio. Japoński inżynier Kikuo Ibe zaprojektował model o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, dla którego upadek z wysokości 10 metrów miał być czymś zupełnie bezproblemowym. Udane kampanie reklamowe oraz najwyższa jakość produktów sprawiły, że Casio G-SHOCK do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród najbardziej wymagających użytkowników.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.