Targi Gold Expo 2022. Relacja z targów - premierowa kolekcja Aviator, spotkanie z ambasadorem Vostok Europe

Newsy

Targi Gold Expo 2022. Relacja z targów - premierowa kolekcja Aviator, spotkanie z ambasadorem Vostok Europe

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

14 października 2022

Targi Gold Expo 2022 to największe i najbardziej popularne targi złotniczo-jubilerskie w Polsce. Rokrocznie odbywają się one na przełomie września i października. Każda edycja tego prestiżowego i wydarzenia przyciąga rzesze miłośników i pasjonatów zegarków, biżuterii i nowinek technologicznych. Przez 3, niezwykle fascynujące i inspirujące dni, każdy z uczestników mógł wziąć udział w bardzo różnorodnej ofercie warsztatowej. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć! Zapraszamy cię na relację z targów Gold Expo 2022! Sprawdź, jakie stoiska odwiedziliśmy! Kogo wyjątkowego spotkaliśmy i jakie premiery już niebawem zawitają do naszego sklepu!

 

Polskie targi Gold Expo 2022 - światowi wystawcy, nowe marki, tegoroczne premiery

Polskie targi Gold Expo każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalnych znawców zegarmistrzostwa, jubilerów, jak i pasjonatów zegarków i osób lubiących na bieżąco śledzić najnowsze trendy modowe w branży złotniczo-jubilerskiej. W dniach 29.09.-01.10.2022 roku targi Gold Expo 2022 odwiedziło prawie 10 tysięcy uczestników. W warszawskiej hali EXPO XXI na ul. Prądzyńskiego w czekało na nich aż 320 stanowisk wielu różnych polskich i zagranicznych wystawców - z branży biżuteryjnej i zegarkowej. Zaciekawieni bogatą i różnorodną ofertą warsztatową wzięliśmy udział w ciekawych spotkaniach, szkoleniach, prezentacjach, czy też seminariach i konferencjach.

 

Targi Gold Expo 2022 - szwajcarska marka Appella

 

Tym samym jako jedni z pierwszych mogliśmy zobaczyć najnowsza premierową kolekcję od marki Aviator, poświęconą historii polskiego lotnictwa. Wśród wystawców widoczny był też szwajcarski producent Appella - nowa marka, która już wkrótce zawita do sklepu internetowego Zegarownia.pl. W ramach wprowadzanych serii były prezentowane zegarki m.in. z kolekcji Moonphase (L70004.1233QF i L70004.1B31QF) oraz Multifunction (L70003.5115QF). Nie mogło zabraknąć również spotkania z przedstawicielami Vostok Europe i ich polskim ambasadorem Marcinem „Tybur” Tyburą, czy chociażby ciekawych prezentacji popularnych w Polsce zegarków m.in. Orient, Adriatica, Strand by Obaku.

 

Prezentacja premierowych kolekcji Aviator na Gold Expo 2022

Ogólnopolskie targi Gold Expo 2022 to dużo emocji i zaskakujących wydarzeń, na które nie sposób jest się nie udać. Jednym z takich atrakcji, była długo wyczekiwana premiera nowej kolekcji Aviator i prezentacji niezwykłego zegarka Douglas Day-Date z limitowanej polskiej edycji specjalnej, zaprojektowanej z myślą o polskim odbiorcy. Spotkanie prezentujące najnowszą linię lotniczych zegarków odbyło się 1 października, pod hasłem przewodnim „The modern day pilot’s watch”, a poprowadził je wyjątkowy gość specjalny, dyrektor kreatywny marki Aviator Ivan Castro Garcia.

Podczas wykładu zaprezentowano słuchaczom, cieszącą się sporą popularnością, nową odsłonę bestsellerowej serii Aviator Douglas Day-Date. Omówione zostały różnice pomiędzy wchodzącą na rynek bieżącą wersją, a ich poprzednikami z zeszłorocznej edycji. Obecni na sali pasjonaci poznali szczegóły dotyczące powstawania tej linii, przeprowadzanych nad nią prac od stworzenia początkowego szkicu projektu po wyprodukowanie elementów obudowy i mechanizmu oraz finalne złożenie całej konstrukcji. Jednak na samej teorii się nie skończyło. Każdy uczestnik miał możliwość osobiście zapoznać się z całą kolekcją i krótkiego jej „przetestowania” :)

 
 

Podsumowując, skórzane paski to jedno, co zwróciło naszą uwagę, ale co innego tarcze, spektakularne, dopracowane, gdzie zadbano o każdy drobiazg. Nic nie jest tu pozostawione przypadkowi i właśnie w nich widoczna jest największa wprowadzona przez manufakturę zmiana. Została ona podzielona na dwie symetryczne części - górną z logo producenta i dolną. Na pierwszym planie został umieszczony rozbudowany datownik Day Date. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie siedem wycięć wokół tarczy, które pokazują pełne nazwy wszystkich dni tygodnia. Głębie cyferblatu podkreślają ukośnie umieszczone wskazania sekundowe na zewnętrznej jego części. Z kolei pośrodku są widoczne wskazówki katedralne pokryte świecącą Super-LumiNovą. Taka budowa po prostu robiła niesamowite wrażenie, jakby był to przedsmak do czegoś bardziej spektakularnego, tajemniczego, do czegoś, co skrywało się we wnętrzu tego zegarka, ukryte przed naszym wzrokiem. Prawdziwy majstersztyk. ET

 

Nowa limitowana kolekcja - zegarek Aviator Douglas Douglas Day-Date dla Polski

Jeszcze przez chwilę nie opuszczamy stoiska szwajcarskich zegarków Aviator. Oprócz pojawienia się na rynku nowej kolekcji Douglas Day-Date, to dodatkowo byliśmy świadkami premierowej odsłony kolejnej limitowanej edycji Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition specjalnie zaprojektowanej dla Polski, odnoszącej się do historii polskiego lotnictwa. Poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i sądzimy, że z tą będzie podobnie :)

Kolekcjonerski zegarek Aviator Douglas Day-Date jest kontynuacją poprzedniej edycji, ale wzbogaconym o ulepszenia i innowacje wprowadzone do najnowszej wersji anglojęzycznej. Linia obejmuje dwie kontrastujące wersje kolorystyczne - pierwszą z białą tarczą i srebrną kopertą, drugą z ciemnym cyferblatem i złotą obudową. Tak jak w modelach V.3.35.2.282.4 PL oraz V.3.35.0.281.4 PL, tak i w premierowych odsłonach tarcza została podzielona na dwie symetryczne części za pomocą wzorów fizycznych Lift i Propulsion. W jej dolnym fragmencie umieszczono napis „Historia Polskiego Lotnictwa” wraz z „PZL ASz-62" będącego oznaczeniem gwiazdowego silnika produkowanego w Polsce, a wahnik jest w kształcie godła.

 
Targi Gold Expo 2022 - szwajcarska marka Aviator nowości
Targi Gold Expo 2022 - szwajcarska marka Aviator nowości premiera
 

Jednak to nie wszystko. Pierwsze skrzypce w zegarku Aviator Douglas Day-Date Polish Edition gra rozbudowany datownik w języku polskim. Dookoła tarczy znajdują się wycięcia, w których wypisane są nazwy dni tygodnia w naszym rodzimym języku, a pod nimi daty miesiąca. Jest to rzadko spotykane rozwiązanie stosowane tylko przez nieliczne ogólnoświatowe marki zegarmistrzowskie. Z pewnością wpływa to na sentymentalną i kolekcjonerską wartość tej jedynej w swoim rodzaju limitowanej kolekcji, której nakład wynosi do zaledwie 450 dostępnych egzemplarzy.

 

Gold Expo 2022 - stoisko Vostok Europe i spotkanie z Marcinem „Tybur” Tyburą

Jednym z wydarzeń współtowarzyszących na tegorocznych targach i wyjątkową atrakcją, której nie sposób było przegapić, było długo wyczekiwane spotkanie z ambasadorem marki Vostok Europe, samym Marcinem „Tybur” Tyburą. 30 września w godzinach 10-14 nie tylko odbyła się prezentacja bestsellerów Vostok Europe. Każdy uczestnik na stoisku marki mógł również zdobyć autograf, zrobić sobie zdjęcie oraz porozmawiać z polskim fighterem UFC. Z pewnością było czuć buzujące emocje, w szczególności, kiedy mogliśmy wysłuchać opowiadań m.in. o ciężkiej pracy zawodnika MMA i o trudnych przygotowaniach do walk, wyrzeczeniach, wzlotach i upadkach związanych z tym zawodem.

 
Targi Gold Expo 2022 - ambasador Marcin
Targi Gold Expo 2022 - marka Vostok Europe bestsellery
 

Stoisko Vostok Europe to była z pewnością niebywała gratka dla każdego miłośnika sportowych i limitowanych zegarków. Wśród wystawowej oferty znalazły się zegarki z wybranych kolekcji Anchar, Energia Rocket, czy też Almaz. Nie mogło zabraknąć limitowanego modelu Vostok Europe Rocket N-1 Marcin Tybura Tybur Limited Edition 6S21-225A436, którego premiera odbyła się na targach Gold Expo 2021. Ograniczony nakład wynosił jedynie 267 wyprodukowanych sztuk, co było nawiązaniem do 267 Gali Federacji Ultimate Fighting Championships, gdzie Marcin Tybura miał zmierzyć się z Aleksandrem Volkovem w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Jako ciekawostkę warto dodać, że polski zawodnik UFC podczas tegorocznego spotkania z fanami na targach Gold Expo miał na ręku właśnie ten zegarek o numerze limitacji 001/267.

 
 

Podsumowanie relacji z polskich targów Gold Expo 2022

To tylko znikomy wycinek tego, co działo się na tegorocznych targach Gold Expo 2022 i w jakich wydarzeniach zespół Zegarownia.pl brał udział. Targi to trzy niezwykle emocjonujące dni i tysiące inspirujących przeżyć! W naszym sklepie internetowym i stacjonarnym możesz zapoznać się z jesiennymi premierami na sezon jesień-zima 2022/23. A już teraz zapraszamy Cię na kolejne tego typu wydarzenia, które odbędzie się pod koniec września 2023 roku! Nie może Cię tam zabraknąć! My będziemy, a Ty?

Koniecznie przeczytaj naszą relację z targów Gold Expo 2021!

 

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.